Meie toredad noored Helena, Kariina ja Silver otsustasid oma roheideed katsetada konkursil NEGAVATT ning saavutasid seal võimsa 2 koha.
Teekond finaali oli huvitav, vahel konarlik, kuid siiski said kõik takistused ületatud.
Kõikide koolituste raames sai teadmiseid ammutatud ning oma ideed täiendatud kuni valmis täielik kontseptsioon, millega minna maailma vallutama.
LÜHIKE IDEE KIRJELDUS
Meie projekti eesmärgiks on tuua keskkonnasäästlikkus intellektipuudega inimesteni. Loome lihtsas keeles õppematerjalid, mis tagavad antud teemade võrdse kättesaadavuse ja täidavad tühimiku selles valdkonnas. Lisaks viime läbi õppepäevad ning töötoad, et teadmised ressursside säästmisest ja looduskeskkonna hoidmisest kinnistuksid.
Keskmine intellektipuudega inimese arengutase vastab maksimaalselt 15-aastase lapse arengustaadiumile. See omakorda loob variandi kasutada materjale lasteaedades, algklassides ning põhikooli esimestel aastatel mitteformaalse õppevormina.
MIS PROBLEEMI ROHEVAIMU IDEE LAHENDAB
Hetkel olemasolevad materjalid tervisliku keskkonna alase hariduse kohta on raskesti mõistetavad. Projekti käigus välja töötatud materjalid tagaksid võrdsed võimalused info ligipääsu meie sihtrühmale.
LAHENDUS
Arendame välja lihtsas keeles õppematerjalid, mis käsitlevad ressursside säästmist ja looduskeskkonna hoidmist, täpsemalt prügi sorteerimine, taaskasutamine ja biojäätmete ümbertöötlemine ning tulemuse kasutamine kogukonna aedades. Korraldame intellektipuuetega noortele interaktiivse loengu ning töötoad, et olla teadmiste omandamisel ning nende kinnistamisel kohapeal. Meie projekti väärtuseks on intellektipuudega noorte kaasamine materjalide välja töötamisse, mis annab neile võimaluse eduelamuseks, samuti täidab see hetkel oleva tühimiku keskkonnasäästlikkuse info kättesaamisel kõigile ühiskonnaliikmetele võrdselt. Materjalide kujundamisel kasutame intellektipuudega noorte joonistusi, vastavalt teksti sisule. Levitame infot läbi meie kodulehe, sotsiaalmeedia kanalite, saadame vajaliku informatsiooni organisatsioonidele ja lepime kokku kohtumised intellektipuudega inimestega, et anda neile ülevaade projekti sisust ning võimaluse sisendi andmiseks materjalide loomisel.
Iga päev ei pea tegema midagi Suurt,
aga alati võib teha Midagi head!