Siin on parimad kaasavate töökohtade näited: Selver, ISS, Tugiliisu, Omniva
Vaimupuudega inimestel on igal pool sageli raske tööd leida. Enamik neist ei tööta ja need, kes sageli ei saa õiglast palka. Projekti „Minu talendid mitmekesisuse jaoks” käsitletakse seda küsimust, edendades mitmekesisuse juhtimist era- ja avaliku sektori tööandjate seas.Projekti keskmes on vaimupuudega inimeste töötamine avatud tööturul ning toetatud tööl.
Tegevuse lõppeesmärk on saada paber, mis võimaldab projektipartneritel
pooldavad riiklikke institutsioone, tagades, et mittediskrimineerimise poliitikad sisaldavad kaardistamise tulemuste ja sidusrühmadega peetud kohtumiste põhjal süstemaatilisemalt töötajaid ja intellektuaalse puudega töötajaid.
Eesmärk on alustada huvirühmade ja avalike institutsioonide vahelist arutelu selle üle, kuidas edukad tavad (on-line kataloogi) võivad saada organisatsioonides standardseks olukorraks: millised on õiguslikud piirangud?
Näiteks vaimse puudega inimene otsustab töötada ja palka saada, kui oluline on kaotada kasu kunagi. Samuti on teretulnud poliitiline seisukoht.
Mitmed kohtumised / läbirääkimised / veebiseminarid / töörühmad (iga rühm / projektipartner otsustavad) sidusrühmadega selle teema kohta, et hõlbustada suutlikkuse suurendamist ja teadmiste jagamist parimate tavade ja riikide tegelike olukordade kohta ning valmistada ette põhipunkte foorum.
Arutelud parema tuleviku stsenaariumi üle võivad toimuda olemasolevate kohtumiste raames sidusrühmade / riigiasutustega (töörühmad, töörühmad, konsultatsiooniasutused,…).
Tulemuste vormis on mitu stsenaariumi, mis esitatakse poliitikakujundajatele, et parandada ja hõlpsamini kaasata intellektuaalse puudega töötajaid mittediskrimineerimise poliitikasse. Stsenaariume edendavad enesetäiendajad või intellektuaalse puudega töötajad. Partnerite ja sidusrühmade veebisaitide, sotsiaalmeedia ja ürituste kaudu edendatakse institutsioonide ja poliitikakujundajate kohtumiste ajakava.
Iga päev ei pea tegema midagi Suurt,
aga alati võib teha Midagi head!